OBIEKTYWNI

W Ogrodzieńcu to dopiero było świętowanie! 23 stycznia 2024 roku Dzień Babci i Dziadka zamienił się w prawdziwą eksplozję radości i talentu. Dzień ten wpisał się złotymi zgłoskami w historię miejscowej hali w Cementowni. To właśnie tam, rozegrał się spektakl godny największych celebracji – Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z wszystkich zakątków Gminy Ogrodzieniec zjednoczyły siły, by zaimponować swoim babciom i dziadkom.

Małe i większe pociechy, uzbrojone w talent i entuzjazm, zalały scenę barwnymi przedstawieniami, specjalnie przygotowanymi dla swoich ukochanych babć i dziadków. I co najlepsze – żadnego zdenerwowania! Te dzieciaki to prawdziwi profesjonaliści.

Taniec? Widać było, że te dzieciaki mogłyby zwinąć z parkietu niejednego zawodowca.

Śpiew? No proszę, kto by pomyślał, że w przedszkolu i szkole kryje się tyle muzycznych talentów?

A te wierszyki – Czysta poezja

 

Główną gwiazdą wydarzenia (Oczywiście zaraz po małych artystach) był Mateusz Mijal, wspaniały muzyk znany z przeboju „W Zakopanem Cię Poznałem”. Gdy tylko Pan Mateusz wszedł na scenę, sala dosłownie trzęsła się w rytm jego piosenek. To było jak wezwanie do wspólnej podróży przez świat dźwięków i emocji

Nawet ci najbardziej zatwardziali dziadkowie i babcie, którzy zwykle unikają tanecznych wybryków z powodu reumatycznych dolegliwości, zapomnieli o wszelkich bolączkach.

Pan Mateusz, jak prawdziwy muzyk, nie tylko grał dla nas, ale stworzył niepowtarzalny klimat, gdzie pokolenia zlały się w jedno. To było jakby wezwanie do wspólnej biesiady, gdzie nikt nie był zbyt stary ani zbyt młody, by cieszyć się chwilą. Nawet te reumatyczne nogi znalazły w sobie energię do tanecznego popisu!

Dzięki niemu to święto nabierało nie tylko muzycznej, ale i uniwersalnej magii. Mateusz Mijal, dziękujemy za każdy dźwięk, za każdy uśmiech, za to, że zrobił z naszej imprezy wydarzenie na miarę legendy. Niech muzyka zawsze przynosi tyle radości, ile my dostaliśmy tamtego dnia!!! 🌟🎶

 

Nie możemy nie wspomnieć również o naszych wspaniałych „Bajkowych myszkach” . Ci cudowni animatorzy znają tajemnice dziecięcej wyobraźni jak nikt inny. Być może zabrali maluchy w magiczną podróż, gdzie każdy krok był pełen przygód, a każdy uśmiech liczył się podwójnie.

W tym dniu była również ekipa z „Czarnego Rycerza”,  która postanowiła przywieźć ze sobą wspaniałe atrakcje. Wielkie klocki, którymi dysponowali, były jak magiczne elementy konstrukcyjne. Dzieci z nich budowały nie tylko zamki, ale całe bajkowe królestwa! Może jakaś miniwioska rycerska albo własna twierdza do ochrony przed atakiem smoków?

 

A wyścig taczek? Kto by pomyślał, że to takie ekscytujące! Czarny Rycerz z pewnością zorganizował pełen przygód tor przeszkód, gdzie najmłodsi mogli poczuć się jak śmiałkowie na rycerskim turnieju.

Nasz Ogrodzieniec wie, jak świętować. Święto babć i dziadków przerodziło się w prawdziwe show, które zapewne będzie wspominane jeszcze przez wiele lat. Mam nadzieję, że za rok będzie równie hucznie – albo i jeszcze huczniej! Bo przecież dla naszych babć i dziadków, zasługujących na najlepsze, nie ma rzeczy niemożliwych!

Jako rodzice i dziadkowie nasza grupa  z głębi serca chce skierować gorące podziękowania do wszystkich, którzy sprawili, że ten dzień stał się tak wspaniały.

Organizatorzy, to dzięki Wam to święto nabrało barw, a każdy detal był perfekcyjnie dopracowany.

Dzieci, to były występy jak z innej galaktyki! Wasz talent, radość i zaangażowanie sprawiły, ze nawet najwięksi krytycy musieli przyznać – to było coś niesamowitego. Każdy taniec, śpiew i wierszyk to była kropla czystej sztuki, którą z wielkim wzruszeniem przyjęli wasi dziadkowie i babcie. 

Nauczyciele, dziękujemy za waszą cierpliwość i poświęcenie, za każdą godzinę przygotowań, za rozpalenie iskier w dziecięcych sercach. Wasza praca za kulisami przyczyniła się do stworzenia tego magicznego spektaklu. 

A wszystkim babciom i dziadkom, z całego serca składamy życzenia sto lat!! Niech każdy kolejny dzień będzie dla Was jak kolorowy bukiet kwiatów, a każda chwila wypełniona radością i miłością. Dziękujemy, że jesteście z nami, dzieląc radość tego niezapomnianego święta. 

To było coś więcej niż tylko występy i zabawa – to było święto pełne magii, jedności i serdeczności.

Sto lat dla wszystkich!!!

 

pm

Paulina Myrta